2Work Centrefeed Roll 2-Ply 500 Sheets Blue (Pack of 6)
Made from recycled paper, these 2Work Economy Centrefeed Rolls are ideal for use in a variety of environments. The 2-ply laminated embossed sheets are highly absorbent and durable, making them perfect for wiping, mopping and drying. Suitable for use with
Sign in to view price and place order
- 2-ply paper
- 500 sheets per roll
- Can be installed into standard centrefeed dispensers
- Colour: Blue
- For wiping, polishing and drying
- Pack of 6
- Perfect for promoting hygiene in your workplace or home
- Width: 170mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 742 |
| Centrefeed: | Yes |
| Core Diameter: | 60 |
| Core Size: | 60mm |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 603 |
| Height (mm): | 530 |
| OEM: | 2W03010 |
| Ply: | 2 |
| Recycled Product: | Yes |
| Roll Length: | 100m Roll |
| Roll Width: | 178mm |
| Roll Width (mm): | 170 |
| Width (mm): | 340 |
| Type: | Paper Towels |
| Colour: | Blue |
| Form: | Centrefeed |
| Thickness: | 2 Ply |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | Made from recycled paper |






