SureFire Harrier 360 Surround Sound USB Gaming Headset 48822
The SureFire Harrier 360 Surround Sound USB Gaming Headset with 7.1 virtual stereo surround sound has RGB lighting and a detachable microphone. It is universally compatible and has a lightweight design with large, soft leatherette ear pads, adjustable pad
Sign in to view price and place order
- Comfortable and flexible ear pads
- Compatible with PC's, laptops and PS4/PS5 games consoles with a USB interface
- For console and Computer gaming
- High performance 7.1 virtual stereo surround sound
- Highly sensitive detachable microphone
- Remote volume control
- RGB gradient lighting
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 437 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 95 |
| Height (mm): | 260 |
| OEM: | 48822 |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 220 |
| Type: | Headsets & Microphones |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | SureFire |
| Colour: | Black |
| Form: | On Ear Headset |
| Function: | PC and Gaming |
| Wired/Wireless: | Wired |
| Connection: | USB |
| Style: | Double SIded |
| Microphone: | Yes |
| Cable Length: | 2m |
| Stereo: | Yes |
| Noise Cancelling: | No |
| Dimensions: | 220x155x95mm |
| Weight: | 369g |


