SureFire Gator Eye Gaming Speakers Red 48820
SureFire Gator Eye 2.0 speaker 5W stereo speakers with enhanced base is USB powered. The volume is controlled by a switch on the cable and sound transmission is provided by the 3.5mm jack. The speakers are compact in size. System Requirements: PC/Notebook
Sign in to view price and place order
- 117mm x 195mm x 100mm both speakers
- Easy to reach volume control
- Enhanced bass performance
- Powerful stereo 2.0 gaming speakers
- USB powered
- Works with all PC and laptops
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 437 |
| Colour: | Red |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 117 |
| Height (mm): | 230 |
| OEM: | 48820 |
| Power Source: | USB |
| Width (mm): | 129 |
| Type: | Speakers |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | SureFire |
| Colour: | Black |
| Form: | Desktop Speaker |
| Output: | 5 watt |
| Power: | USB Powered |
| Number Of Speakers: | 2 |
| Connection: | 3.5mm Jack |
| Dimensions: | 122x100x105.7mm |
| Weight: | 632g |


