SureFire Hawk Claw Gaming 7-Button Mouse with RGB 48815
The SureFire Hawk Claw Gaming Mouse has a highly responsive optical sensor with adjustable DPI of up to 6400 resolution and adjustable polling rate of up to 1000 Hz. It has 7 programmable buttons and full RGB LED lighting. System Requirements: Windows 10,
Sign in to view price and place order
- 7 Button gaming mouse
- Adjustable DPI 800/1600/2400/3200/4800/6400 DPI
- Adjustable polling rate 125/250/500/1000 Hz
- Braided cable 1.5m
- Buttons and lighting adjustable via software
- Full RGB LED Lighting
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 437 |
| Cable Length: | 1.5m |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 12.4 |
| Height (mm): | 20 |
| OEM: | 48815 |
| Returns Allowed: | No |
| System Requirements: | Windows 10 8 7 / Mac OS X 10.5 or Higher |
| Width (mm): | 15 |
| Wired / Wireless: | Wired |
| Type: | Mice & Graphics Tablets |
| Manufacturer: | Verbatim |
| Brand: | SureFire |
| Colour: | Black |
| Wired/Wireless: | Wired |
| Connection: | USB |
| Buttons: | 7 Buttons |
| Tracking: | Optical |
| Scroll Wheel: | Yes |
| Operating System: | PC and Mac compatible |
| Left or Right Hand Use: | Right Handed |
| Dimensions: | 124x68.5x40mm |
| Weight: | 140g |


