Samsung T45F 61 cm (24in) 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black
See every inch clearly from any angle. The IPS panel preserves colour vividness and detail across the whole screen. The borderless design maximises concentration. Take in everything with just one glance on a display that looks almost gapless when used in
Sign in to view price and place order
- 24 T45F Full HD Monitor"
- Advanced eye comfort technology reduces eye strain for heightened concentration and greater productivity
- Connections: HDMI, Display Port, USB-Hub, Headphone
- Eco Saving Plus achieves power-consumption reductions of up to 10% while still maintaining picture quality
- Flicker Free technology continuously removes tiring and irritating screen flicker, while Eye Saver Mode minimises blue light emissions
- Screen: 1920x1080 Resolution, VA Panel, 16:9 Ratio
- Technology: 5MS Response Time, 75Hz Refresh Rate, FreeSync
- The height-adjustable monitor swivels, tilts and pivots for you to see your work any way you want
| Product Information | Details |
|---|---|
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 385 |
| Dimensions with Stand: | 539x224x371mm |
| Height (mm): | 147 |
| OEM: | LF24T450FQRXXU |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 604 |
| Type: | Desktop Monitors |
| Manufacturer: | Samsung |
| Brand: | Samsung |
| Colour: | Black |
| Monitor Size: | 24in |
| Form: | LED Monitor |
| Panel Type: | IPS |
| Built In Speakers: | No |
| Resolution: | 1920x1080 |
| Response Time: | 5ms |
| Contrast Ratio: | 1024:01:00 |
| Full HD: | Yes |
| Aspect Ratio: | 16:09 |
| Size Range: | 24-26.9in |
| Dimensions: | 539x39x323mm |
| Weight: | 2.6kg |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | ENERGY STAR Certified |
| HDMI Port: | Yes |
| Displayport: | Yes |
| USB Port: | Yes |


