Nobo Whiteboard Magnets 38mm Black (Pack of 10) 1915312
Whiteboard magnets for displaying memos or messages neatly and securely on a magnetic board or used as fridge magnets. Pack of 10 Black magnets, 38mm diameter.
Sign in to view price and place order
- 38mm round whiteboard magnets
- Colour: Black
- Holds up to 20 80gsm A4 sheets
- Pack of 10
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 200 |
| Height (mm): | 103 |
| OEM: | 1915312 |
| Size: | 38mm |
| Width (mm): | 58 |
| Type: | Drywipe Board Accessories |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Colour: | Black |
| Accessory Type: | Tacking Magnets |
| For Use With: | Magnetic Surfaces |
| Dimensions: | 20x190x38mm |
| Weight: | 425g |
| Country of Origin: | Portugal |


