JPL EHS-1 Panasonic Adapter Cord with DS-Gender RJ-45 to 3.5mm Plug 575-222-001
The JPL EHS-1 Panasonic Adapter Cord electronically connects your DECT headset base to your telephone. Enables remote operation, answer/end calls, for wireless headset use with various phones, thus eliminating the need for a mechanical handset lifter. For
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- Compatible with Panasonic DT543, DT546, NT553, NT556 and HDV230 phone models
- Connection: RJ-45 (8P8C) to 3.5mm Plug (3 poles)
- Dimensions: 95x230x30mm
- Enables remote operation, answer/end calls
- For wireless headset use
- JPL EHS-1 Panasonic Adapter Cord
- Weight: 32g
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Compatible With: | Panasonic DT543 DT546 NT553 NT556 HDV230 Phone Models |
| Connectivity: | RJ-45/3.5mm Plug |
| Country of Origin: | South Korea |
| Depth (mm): | 30 |
| Height (mm): | 230 |
| Model: | EHS-1 |
| OEM: | 575-222-001 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Width (mm): | 95 |
| Type: | Headset & Telephone Cables |
| Manufacturer: | JPL Telecom Ltd |
| Brand: | JPL |
| Colour: | Black |
| Form: | Adapter Cable |
| Connection: | RJ-45 to 3.5mm Plug |
| Dimensions: | 95x230x30mm |
| Weight: | 32g |
| Warranty: | 1 Year Warranty |


