Jabra PanaCast 50 Personal Video Conferencing Black 8200-237
Jabra Panacast 50 offers intelligent video conferencing, astounding sound and 180 degree field of view panoramic 4K. Combining three 13 megapixel cameras, mounted in a high-precision, multi-camera array that covers every part of the room. The new whiteboa
Sign in to view price and place order
- 180 degree panoramic 4K video
- Colour: Black
- High precision multi camera array
- Jabra PanaCast 50 Personal Video Conferencing
- Optional remote control (can be purchased separately)
- Plug and play
- Professional-grade audio
- Whiteboard streaming technology
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 423 |
| Colour: | Grey |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Depth (mm): | 126 |
| Height (mm): | 164 |
| Model: | PanaCast 50 |
| OEM: | 8200-237 |
| Returns Allowed: | No |
| Speakers: | 4 Stereo Speakers |
| System Requirements: | Windows/MacOS 10.15 or higher |
| Width (mm): | 680 |
| Type: | Webcams |
| Manufacturer: | Jabra |
| Brand: | Jabra |
| Colour: | Black |
| High Definition: | Yes |
| Connection: | USB-A USB-C Ethernet (RJ45) |
| Built In Microphone: | 8 Beamforming Microphones |
| Sensor: | 4K |
| Dimensions: | 650x125x80mm |
| Weight: | 2.2kg |
| Warranty: | 2 Year Warranty |


