HP521 Stereo In-Ear Headphones White 24-1521
This HP521 Sterio In-Ear headphones are a pair of traditional style earbuds with a 3.5mm socket and 1.2m cable length. Open acoustic system delivers clear sound quality with 15mm drivers for excellent sound clarity. Noise reduction achieved by the earbud
Sign in to view price and place order
- 1.2mm cable length
- 15mm drivers for excellent sound clarity
- 3.5mm socket
- Colour: White
- In-ear headphones with traditional style earbuds
- Open acoustic system for clear sound quality
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 428 |
| Colour: | White |
| Connectivity: | 3.5mm |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 10 |
| Height (mm): | 140 |
| OEM: | 24-1521 |
| Width (mm): | 80 |
| Type: | Headphones |
| Manufacturer: | Group Gear |
| Brand: | Computer Gear |
| Colour: | White |
| Form: | In Ear Headphones |
| Function: | Mobile Headphones |
| Connection: | 3.5mm Jack |
| Cable Length: | 1.2m |
| Warranty: | 2 Year Limited Warranty |


