Robert Scott 850mm Litter Picker Black/Red (Pack of 20) 101491P20
This litter picker is designed with ergonomics in mind with a squeeze-action hand grip, making litter picking quick and easy without the need to bend down. Featuring shaped claws to prevent slippage when grabbing litter, the 850mm long litter picker is su
Sign in to view price and place order
- Colour: Black/Red
- Ergonomic design
- Length: 850mm
- Non-slip shaped claws
- Pack of 20
- Squeeze-action hand grip
- Value litter picker
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 783 |
| Colour: | Black/Red |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 30 |
| Height (mm): | 90 |
| OEM: | 101491P20 |
| Width (mm): | 85 |
| Type: | Brooms Mops & Buckets |
| Manufacturer: | Robert Scott |
| Brand: | Robert Scott |
| Colour: | Black |
| Size: | 850mm |
| Form: | Litter Picker |
| Dimensions: | 850x90x30mm |
| Weight: | 138g |


