Brother P-Touch TZe Non-Laminated Tape Cassette 3.5mm x 8m Black on White Tape TZEN201
Labelling tape designed for use with Brother P-touch label printers with the TZ or TZe logo on the tape cassette cover. Handy in the home, office or workplace for identifying everything, such as files, shelves, cables and equipment. Non-laminated labellin
Sign in to view price and place order
- Colour: Black on white
- Compatible with Brother P-touch label printers
- Non-laminated labelling tape for indoor use
- Size WxL: 3.5mm x 8m
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Black/White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 70 |
| Height (mm): | 90 |
| Labelling - Tape System: | TZ/TZe |
| OEM: | TZEN201 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Roll Length (M): | 8 |
| Roll Size: | 3.5mmx8m |
| Roll Width (mm): | 3.5 |
| Width (mm): | 70 |
| Type: | Label Tapes |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | P-Touch |
| Tape/Label Colour: | White |
| Form: | TZ Tapes |
| Tape Width: | 3.5mm |
| For Use With: | Brother P-Touch Labellers |
| Compatible Or Original: | Original |
| Text Colour: | Black |
| Dimensions: | 3.5mmx8m |



