Brother Gloss Photo Paper 4 x 6 Inch (Pack of 20) BP71GP20
Brother Premium Plus Glossy photo paper, each sheet measures 100x150mm (4x6 inches), for photos which are reproduced crisply and cleanly. Carefully designed and expertly engineered to provide you with the best possible results. Ideal for printing photos.
Sign in to view price and place order
- 260gsm paper
- Glossy, premium plus photo paper for inkjet printers
- Pack of 20 sheets
- Produce crisp, clean prints
- Size: 100x150mm (4 x 6 inches)
| Product Information | Details |
|---|---|
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 110 |
| Height (mm): | 160 |
| Item Gauge (gsm): | 260 |
| OEM: | BP71GP20 |
| Paper Finish: | Gloss |
| Paper Size: | 4x6in |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 10 |
| Type: | Specialist Papers |
| Manufacturer: | Brother |
| Brand: | Brother |
| Colour: | White |
| Size: | 10x15cm |
| Paper Type: | Photo Paper |
| Grammage: | 260gsm |
| Finish: | Gloss |
| Dimensions: | 100x150mm |



