Trust Primo Desk Microphone for PC and laptop 21674
Sitting comfortably on any desk, the Trust Primo Desk Microphone is a convenient way to communicate with friends or colleagues without the need to wear a headset. Thanks to its 3.5mm output it is compatible with most devices, and featuring a sensitive mic
Sign in to view price and place order
- 1.8m long cable
- 3.5mm microphone plug fits most PCs and laptops
- Ideal for use during online chats or gaming
- Microphone angle is adjustable
- Microphone is located on a handy stand that easily sits on any desk
- Sensitive microphone helps pick up audio
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 429 |
| Cable Length: | 1.8m |
| Colour: | Assorted |
| Compatible Software Platform: | Windows |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 0.3 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 265 |
| OEM: | 21674 |
| Output Connections: | 3.5mm |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 110 |
| Wired / Wireless: | Wired |
| Type: | Dictation Accessories |
| Manufacturer: | Trust International |
| Brand: | Trust |
| Colour: | Black |
| Form: | Microphone |
| Dimensions: | 270x100x115mm |
| Weight: | 47g |
| Warranty: | 1 Year Warranty |


