Revision and Presentation Cards 52 Multicoloured (Pack of 10) 302236
Ideal for writing down notes, quotes and formulas to remember for exams and presentations, this pad includes 52 revision and presentation cards. Each card measures 152x101mm and is ruled for neat note-taking. There are four colours in the pack, perfect fo
Sign in to view price and place order
- 52 cards
- Colour: Multicoloured
- Pack of 10
- Ruled pages
- Size: 152x101mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 230 |
| Height (mm): | 205 |
| Number of Pages: | 52 |
| OEM: | 302236 |
| Paper Size: | 152 x 101mm |
| Ruling: | Ruled |
| Width (mm): | 153 |
| Type: | Record Cards |
| Manufacturer: | Tiger Stationery Ltd |
| Brand: | Tiger |
| Colour: | Assorted Colours |
| Size: | 152x101mm |
| Material: | Coloured Card |
| Rulings: | Feint Ruled |
| Dimensions: | 152x101mm |


