Master Lock Medium Cash Box Key Lock CB-12ML
Ideal for managing coins, the Master Lock Medium Cash Box features a key lock for privacy and protection. It includes a removable tray for easy organisation of contents and a built-in carry handle.
Sign in to view price and place order
- Built-in carry handle
- Colour: Black
- Key lock
- Removable tray
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 654 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 100 |
| Height (mm): | 310 |
| Interior Volume: | 5.91 Litre |
| Internal Dimensions (WxDxH): | 297x229x87mm |
| Material: | Steel |
| OEM: | SG02560 |
| Width (mm): | 250 |
| Type: | Petty Cash Boxes |
| Manufacturer: | Master Lock |
| Brand: | Master Lock |
| Colour: | Black |
| Coin Tray: | Yes |
| Dimensions (WxDxH): | 300x235x93mm |
| Weight: | 2.1kg |
| Warranty: | Limited 2 Year Warranty |
| Country of Origin: | China |



