Pukka Pad Pastel Reporters Pad 140x205mm (Pack of 3) 8907-PST
A fun and colourful addition to your essential stationery, this pack of three Reporter Pads comes from Pukka Pad's Pastel Range. Ideal for making quick notes on the go, the pads are headbound with 160 pages of quality 80gsm paper. Each page is perforated
Sign in to view price and place order
- 160 pages
- 80gsm paper
- Pack of 3
- Ruled pages
- Size: 140x205mm
- Wirebound
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | FSC |
| Colour: | Assorted |
| Country of Harvest: | China |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 29 |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 220 |
| Item Gauge (gsm): | 80 |
| Number of Pages: | 160 |
| OEM: | 8907-PST |
| Paper Size: | 140 x 205mm |
| Perforated: | Yes |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Ruling: | 8mm Ruled |
| Width (mm): | 142 |
| Type: | Notebooks |
| Manufacturer: | Pukka Pads Ltd |
| Brand: | Pukka |
| Cover Colour: | Assorted Colours |
| Size: | Other Sizes |
| Rulings: | Feint Ruled |
| Binding: | Wire Bound |
| Grammage: | 80gsm Paper |
| Pages: | 160 Page |
| Dimensions: | 140x205mm |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | FSC Certified |



