Nobo Everyday Whiteboard Cleaner Spray 250ml 1901435
This whiteboard cleaning spray is perfect as part of your daily maintenance routine for your whiteboard. In a handy pump action, this cleaning spray can be used on all dry wipe surfaces and in conjunction with other Nobo whiteboard cleaning products to ke
Sign in to view price and place order
- Everyday whiteboard cleaner spray for daily maintenance of dry erase surfaces
- Size 250ml
- The cleaning spray can be used on all dry wipe board surfaces
- Use as part of your daily whiteboard maintenance routine
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 634 |
| Bottle Size: | 250ml |
| Capacity - Volume (ml): | 250 |
| Colour: | None |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 51 |
| Height (mm): | 195 |
| OEM: | 1901435 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Width (mm): | 50 |
| Type: | Drywipe Board Accessories |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Accessory Type: | Cleaning Spray |
| Dimensions (WxDxH): | 51x51x192mm |
| Weight: | 277g |
| Country of Origin: | Germany |


