Leitz WOW Tape Dispenser Dual Colour White/Ice Blue 53641051
This Leitz WOW Tape Dispenser features a stylish metallic dual colour scheme with a super sharp cutter. Weighted for single-hand usage, this tape dispenser is suitable for rolls up to 19mm x 33m in size and is quick and easy to change rolls. This pack con
Sign in to view price and place order
- Colour: White/Ice Blue
- For rolls up to 19mm x 33m
- Includes 1 roll of writable self-adhesive tape
- Stylish metallic dual colour scheme with high gloss finish
- Weighted with a sharp cutter for easy, single-hand use
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | Blue |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 140 |
| Height (mm): | 140 |
| OEM: | 53641051 |
| Width (mm): | 91 |
| Type: | Tape Dispensers |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Leitz |
| Colour: | Ice Blue |
| Material: | Polystyrene |
| Form: | Desk Dispensers |
| Tape Width: | 19mm Tapes |
| Core Size: | Small Core |
| Dimensions: | 51x76x126mm |
| Weight: | 760g |
| Country of Origin: | China |


