Logitech H151 Stereo Headset 981-000589
With high quality stereo sound, the Logitech H151 is a comfortable and stylish headset perfect for listening to music or chatting online. Connecting through a 3.5mm audio port, the H151 is compatible with a wide range of devices ranging from PCs to smartp
Sign in to view price and place order
- 1.8m cable length
- 3.5mm audio jack
- Clear stereo audio ideal for music, games or calls
- Colour: Black
- Compatible with PCs or smart devices
- Exceptionally lightweight and stylish design
- Features a rotatable microphone and adjustable headband for optimal comfort
- In-line controls for effortless volume and call control
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 429 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 215 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 245 |
| OEM: | 981-000589 |
| Width (mm): | 202 |
| Type: | Headsets & Microphones |
| Manufacturer: | Logitech |
| Brand: | Logitech |
| Colour: | Black |
| Form: | On Ear Headset |
| Function: | PC and Mobile Headset |
| Wired/Wireless: | Wired |
| Connection: | 3.5mm Jack |
| Style: | Double SIded |
| Microphone: | Yes |
| Cable Length: | 1.8m |
| Stereo: | Yes |
| Noise Cancelling: | Yes |
| Dimensions: | 200x145x60mm |
| Weight: | 80g |
| Warranty: | 2 Year Limited Hardware Warranty |


