Serrion Square Table 750mm Ferrera Oak
Set up your office space in a configuration to suit you with this Serrion Square Table. The Table features an 18mm thick table top, Silver frame and height adjustable feet up to 10mm. This Table measures W750 x D750 x H730mm and comes finished in Ferrera
Sign in to view price and place order
- 18mm thick table top
- Dimensions (WxDxH): 750x750x730mm
- Finish: Ferrera Oak
- Height adjustable feet up to 10mm
- Non-returnable
- Set up your office space in a configuration to suit you
- Silver frame
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Ireland (please call us for details)
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 873 |
| Accreditation: | FSC |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 800 |
| Frame Colour: | Silver |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 60 |
| OEM: | ESQUT750OK |
| Returns Allowed: | No |
| Self Assembly: | Yes |
| Top Colour: | Ferrera Oak |
| Width (mm): | 800 |
| Type: | Meeting Tables |
| Brand: | Serrion |
| Colour: | Oak |
| Size: | 750mm |
| Material: | Wood |
| Shape: | Square Table |
| Height: | 726mm |
| Leg Type: | 4 Leg |
| Standards: | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Dimensions (WxDxH): | 750x400x726mm |
| Weight: | 18.2kg |


