Jabra Speak 750 UC Speakerphone 7700-409
Whatever UC platform you are using, enjoy a seamless meeting experience with the Jabra Speak 750 UC Speakerphone. Designed to power meetings of up to six people with seamless, premium audio, simply plug the speakerphone into your laptop, smartphone or tab
Sign in to view price and place order
- Bluetooth connectivity up to 30m
- Connect to two devices using either USB or Bluetooth
- HD Voice/wideband audio for lifelike, superior sound
- Ideal for meetings of up to six people
- Up to 11 hours battery life
- Works with all leading UC platforms
| Product Information | Details |
|---|---|
| Bluetooth: | Yes |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 60 |
| Height (mm): | 155 |
| OEM: | 7700-409 |
| Talk TIme: | Up to 11 Hours |
| Width (mm): | 156 |
| Type: | Conference Telephones |
| Manufacturer: | Jabra |
| Brand: | Jabra |
| Colour: | Black |
| Pickup Range: | Up to 30m |
| Dimensions (DxH): | 131x38mm |
| Weight: | 301g |
| Warranty: | 2 Year Limited Warranty |


