Jabra Speak 750 MS Teams Speakerphone 7700-309
The Jabra Speak 750 MS Teams Speakerphone is optimised for use with Microsoft Teams. Tap the Microsoft Teams button to join meetings and see when you have an upcoming call, missed calls and voicemails. Designed to power meetings of up to six people with s
Sign in to view price and place order
- Bluetooth connectivity up to 30m
- Certified for use with Microsoft Teams
- Connect to two devices using either USB or Bluetooth
- HD Voice/wideband audio for life-like, superior sound
- Ideal for meetings of up to six people
- Up to 11 hours battery life
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 422 |
| Bluetooth: | Yes |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 150 |
| Height (mm): | 156 |
| OEM: | 7700-309 |
| Returns Allowed: | No |
| Talk Time: | Up to 11 Hours |
| Width (mm): | 152 |
| Type: | Conference Telephones |
| Manufacturer: | Jabra |
| Brand: | Jabra |
| Colour: | Black |
| Pickup Range: | Up to 30m |
| Dimensions (DxH): | 131x38mm |
| Weight: | 301g |
| Warranty: | 2 Year Limited Warranty |


