HP 730 300ml Photo Black DesignJet Ink Cartridge P2V73A
Keep your prints vibrant and refined with genuine HP 730 ink. This Photo Black ink comes in a 300ml capacity that is long-lasting, meaning that you won't need to replace your ink for longer. Compatible with thermal inkjet technology, HP ink offers high-gr
Sign in to view price and place order
- Colour: Photo Black
- Compatible with HP Designjet T1700 and HP Designjet T1700dr
- Yield: 300ml
| Product Information | Details |
|---|---|
| Ink Volume: | 300ml |
| Dimensions: | 283x41x118mm |
| Weight: | 510g |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | Singapore |
| Depth (mm): | 41 |
| Height (mm): | 282 |
| OEM: | P2V73A |
| Original / Compatible Product: | Original |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Width (mm): | 117 |
| Type: | Inkjet Cartridges |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | Photo Black |
| Compatible or Original: | Original |




