HP 730 130ml Photo Black DesignJet Ink Cartridge P2V62A
When it is time to replace your Photo Black ink, this 130ml cartridge is efficient and long-lasting, giving great performance. The colour works with thermal inkjet technology for high-grade colour prints.
Sign in to view price and place order
- Colour: Photo Black
- Compatible with HP Designjet T1700 and HP Designjet T1700dr
- Yield: 130ml
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | Singapore |
| Depth (mm): | 129 |
| Height (mm): | 202 |
| OEM: | P2V67A |
| Original / Compatible Product: | Original |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Width (mm): | 128 |
| Type: | Inkjet Cartridges |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | Photo Black |
| Compatible or Original: | Original |
| Ink Volume: | 130ml |
| Dimensions: | 202x129x40mm |
| Weight: | 250g |




