HP 32XL Ink Bottle 135ml High Yield Black 1VV24AE
This HP 32XL Ink Bottle contains 135ml of ink, with a high print yield of up to 6,000 pages. For use with HP Smart Tank Wireless 400 series and HP Smart Tank Plus Wireless 500/600 series printers. The ink bottle features an easy refill system with no need
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- For use with HP Smart Tank Wireless 400 series and HP Smart Tank Plus Wireless 500/600 series printers
- High yield
- Print yield: up to 6000 pages
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | Blue Angel/ISO 14001 |
| Blue Angel (Y/N): | Yes |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Depth (mm): | 58 |
| Height (mm): | 172 |
| OEM: | 1VV24AE |
| Original / Compatible Product: | Original |
| Page Yield: | Up to 6 000 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Recycled Product: | Yes |
| Width (mm): | 60 |
| Type: | Inkjet Cartridges |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | Black |
| Yield: | Up to 6 000 pages |
| Compatible or Original: | Original |
| Ink Volume: | 135ml |
| Dimensions: | 58x58x170mm |
| Weight: | 180g |


