HP 31 Ink Bottle 70ml Cyan 1VU26AE
Refill your printer with this HP 31 70ml Cyan Ink Bottle. Compatible with HP Smart Tank Wireless 450, HP Smart Tank Wireless 455, and HP Smart Tank Wireless 457. Pack contains one 70ml Cyan ink bottle.
Sign in to view price and place order
- Colour: Cyan
- Compatible with HP Smart Tank Wireless 450, HP Smart Tank Wireless 455, and HP Smart Tank Wireless 457
- Yield: 70ml
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Depth (mm): | 47 |
| Height (mm): | 152 |
| OEM: | 1VU26AE |
| Original / Compatible Product: | Original |
| Page Yield: | Up to 8 000 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 47 |
| Type: | Inkjet Cartridges |
| Manufacturer: | HP |
| Brand: | HP |
| Colour: | Cyan |
| Yield: | Up to 8 000 pages |
| Compatible or Original: | Original |
| Ink Volume: | 70ml |
| Dimensions: | 47x47x150mm |
| Weight: | 110g |



