Deflecto SteriTouch Desk Tidy Black CP083STBLK
Ideal for desktop organisation, this Deflecto SteriTouch desk tidy is made from enhanced material to prevent the spread of germs. Ideal for busy professionals, students, teachers or homeworkers, the SteriTouch material will keep users safe from contaminat
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- Desk tidy for organisation
- Saves desktop space
- Sleek and smooth
- Suitable for pens, pencils and small desktop items
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 51 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 1200 |
| Height (mm): | 118 |
| Material Thickness: | 2.2mm |
| OEM: | CP083STBLK |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 88 |
| Type: | Desk Tidies |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Black |
| Material: | SteriTouch |
| Form: | Pen/Pencil Pot |
| Style: | 4 Compartment |
| Dimensions (WxDxH): | 152x120x93mm |
| Weight: | 150g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | United Kingdom |


