Deflecto SteriTouch Magazine File Book Holder A4 Black CP038STBLK
Ideal for desktop filing and organisation, this Deflecto SteriTouch magazine file/book holder is made from enhanced material to prevent the spread of germs. Ideal for busy professionals, students, teachers or homeworkers, the SteriTouch material will keep
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- Magazine file/book holder for organisation
- Open sides for view of contents
- Sleek rounded edge design
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 51 |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 2450 |
| Height (mm): | 309 |
| Material Thickness: | 3mm |
| OEM: | CP038STBLK |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 240 |
| Type: | Magazine Files & Racks |
| Manufacturer: | Deflecto Europe |
| Brand: | Deflecto |
| Colour: | Black |
| Material: | Hi Impact Polystyrene (GPPS) |
| Storage For: | A4 literature and magazines |
| Dimensions (WxDxH): | 80x245x310mm |
| Weight: | 364g |
| Warranty: | 12 Month Warranty |
| Country of Origin: | United Kingdom |


