Bi-Office Maya Magnetic Whiteboard Gridded 1200x900mm MA0547170
Perfect for meeting rooms, boardrooms, classrooms and more, this Bi-Office Maya Whiteboard has a gridded design for neat notes, as well as charts and graphs. It has a magnetic surface that can be used for attaching notes as well as board accessories and i
Sign in to view price and place order
- Aluminium pen tray clips onto frame in any position
- Buy a Maya Whiteboard and get a free Accessories Kit
- Dimensions: 1200x900mm
- Magnetic surface
- Normal terms and conditions apply. Available whilst stocks last. Promotion runs from 1 July 2023 until 30 September 2023. To receive your free gift, send an email titled: VOWQTR32023 to orders.uk@bisilque.com providing a copy of purchase receipt, and addr
- Slim anodised aluminium frame
- Wall fixings included
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 622 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 19 |
| Height (mm): | 1360 |
| OEM: | MA0547170 |
| Width (mm): | 952 |
| Type: | Drywipe Boards |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | White |
| Size: | 1200x900mm |
| Fixing: | Wall Mounted Board |
| Board Type: | Magnetic Board |
| Board Surface: | Lacquered Steel |
| Frame: | Aluminium |
| Pen Tray: | Yes |
| Grid Pattern: | Yes |
| Dimensions: | 1200x900mm |
| Weight: | 5.6kg |
| Warranty: | 24 Month Warranty |
| Country of Origin: | Portugal |


