Bi-Office B Desk Glass Protection 4mm 650x850mm DSP693041
Transparent counter and desk panels suitable for maintaining social distance and physical separation while retaining visibility. These tempered glass, countertop and desk panels are ideal for reception areas in hospitals, clinics, store counters, public s
Sign in to view price and place order
- Can be written on to display notes and ideas
- Counter and desk glass panel
- Cut out on the base for direct interaction: 200mm
- Dimensions: W650mm x H850mm x D425mm
- Easily adapted for most environments
- Easy to clean and disinfect
- No installation required
- Sturdy, durable and stable aluminium structure
- Tempered glass for increased safety
| Product Information | Details |
|---|---|
| Colour: | None |
| Country of Origin: | Portugal |
| Depth (mm): | 88 |
| Height (mm): | 840 |
| OEM: | DSP693041 |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 753 |
| Type: | Protective Screens |
| Manufacturer: | Bi-Silque |
| Brand: | Bi-Office |
| Colour: | Clear |
| Size: | 650x850x425mm |
| Material: | Glass |
| Form: | Freestanding |
| Dimensions: | 650x850x425mm |
| Weight: | 5.7kg |
| Warranty: | 24 Month Warranty |


