Fellowes Full Motion Single Wall Mount TV Arm 8043601
Ideal for meeting rooms and reception areas, this Fellowes Full Motion TV Wall Mount will hold a TV or monitor up to 55
Sign in to view price and place order
- Colour: Black
- Holds monitor up to 55 or 77lbs"
- Minimises clutter with intuitive cord management system
- Position monitor for greater flexibility and productivity
- Securely mounts to wall
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 527 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 385 |
| Height (mm): | 385 |
| Maximum Load: | 35kg |
| OEM: | 8043601 |
| Width (mm): | 345 |
| Type: | Projector & Monitor Accessories |
| Manufacturer: | Fellowes |
| Brand: | Fellowes |
| Colour: | Black |
| Material: | Steel |
| Form: | TV Wall Mount |
| For Use With: | 23-25in Screens |
| Dimensions (WxDxH): | 413x501x454mm |
| Weight: | 2.72kg |
| Warranty: | 3 Year Limited Warranty |


