Master Lock 30mm Solid Brass Padlock 64mm Shackle 130EURDLJ
Made with a solid brass body and hardened steel shackle this Master Lock padlock is reassuringly cut-resistant to help you keep your possessions safe and sound. This padlock has been designed with dual locking levers and a 4-pin cylinder for added protect
Sign in to view price and place order
- 4-pin cylinder
- Dual locking levers
- Hardened, cut-resistant 64mm steel shackle
- Includes 2 keys
- Padlock with solid brass body
- Size: 30mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 660 |
| Colour: | Gold |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 169 |
| Height (mm): | 169 |
| OEM: | 130EURDLJ |
| Width (mm): | 90 |
| Type: | Padlocks |
| Manufacturer: | Master Lock |
| Brand: | Master Lock |
| Colour: | Brass |
| Size: | 30mm |
| Material: | Brass |
| Lock Type: | Key Lock |
| Shackle Diameter: | 4mm |
| Shackle Width: | 5mm |
| Warranty: | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin: | China |


