Trust Remo 2.0 Speaker Set Black 17595
This speaker set from Trust is ideal for your PC and laptop, giving incredible sound quality at home or in the office. The advanced technology gives a rich and powerful sound and the speakers are USB powered for easy use.
Sign in to view price and place order
- 16W peak power
- 3.5mm audio output
- 8W RMS power output
- USB powered
- Volume control dial
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 453 |
| Colour: | Black |
| Connectivity: | USB |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 185 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 198 |
| OEM: | 17595 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Width (mm): | 185 |
| Type: | Speakers |
| Manufacturer: | Trust International |
| Brand: | Trust |
| Colour: | Black |
| Form: | Compact Speaker |
| Output: | 16 watt |
| Power: | USB Powered |
| Number Of Speakers: | 2 |
| Connection: | 3.5mm Jack |
| Dimensions: | 175x80x80mm |
| Weight: | 600g |
| Warranty: | 1 Year Warranty |


