Plastic Paperclips 60mm Assorted (Pack of 75) 126131399
These unique plastic paperclips are smooth, lightweight, non-magnetic and will not damage shedders. Ideal for securing loose papers or using as a bookmark, or diary page marker, the 60mm clips come in a handy desk tub for convenient storage. This bulk pac
Sign in to view price and place order
- Colour: Assorted
- For secure document collation or use as a bookmark
- Non-magnetic and will not damage shredders
- Pack of 75
- Size: 60mm
- Supplied in a handy desk tub
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 42 |
| Colour: | Assorted |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 64 |
| Height (mm): | 64 |
| Material: | Plastic |
| OEM: | 126131399 |
| Size (mm): | 60 |
| Width (mm): | 96 |
| Type: | Paper Clips & Binders |
| Manufacturer: | Laurel |
| Brand: | Laurel |
| Colour: | Assorted Colours |
| Size: | Giant |
| Material: | Plastic |
| Form: | Paper Clips |
| Length: | 60mm |
| Style: | Plain |
| Dimensions: | 100x100x70mm |
| Weight: | 140g |
| Country of Origin: | Germany |





