Economy Stainless Steel 3-Shelf Trolley 375609
Transporting goods is made quick and easy by using this stainless steel three tiered economy trolley from Slingsbury. Manufactured from strong material it allows you to carry goods with very little effort and is mounted on rubber tyred swivel castors for
Sign in to view price and place order
- Capacity: 100kg
- Comes in an easy to assemble flat pack
- Has three shelves for extra storage space
- Large capacity for efficient transit of heavy goods
- Made from pressed steel for long lasting use
- Rubber wheels for easy transportation
- Transports goods quickly and efficiently
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 861 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 725 |
| Height (mm): | 725 |
| OEM: | 375609 |
| Tray Dimensions: | 380x685mm |
| Weight Capacity: | 100 |
| Width (mm): | 450 |
| Type: | Shelf Trolleys |
| Manufacturer: | Kongamek |
| Brand: | KM Your Workmate |
| Colour: | Silver |
| Material: | Stainless Steel |
| Style: | 3-Tier |
| Maximum Load: | 100kg |
| Wheel Type: | 4 Swivel Castors (2 Braked) |
| Tyre Type: | Rubber |
| Dimensions: | 590x910x940mm |






