Trolley 3-Tier Stainless Steel Silver 373229
Ideal for use in catering or other environments, this attractive and tasteful 3-tier trolley makes a useful addition to the workplace. With four 100mm rubber tyred swivel castors for ease of movement, the trolley is supplied in knock down format for easy
Sign in to view price and place order
- 3 pressed stainless steel shelves
- 4 rubber tyred swivel castors (100mm diameter)
- Capacity: 100kg
- Dimensions: 860x530x810mm (LxWxH)
- Supplied in knock down format
- There may be additional delivery charges for Highlands, Islands and Ireland, please call us for details
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Silver |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 860 |
| Height (mm): | 940 |
| OEM: | 373229 |
| Returns Allowed: | No |
| Tray Dimensions: | 500x825mm |
| Width (mm): | 530 |
| Type: | Shelf Trolleys |
| Manufacturer: | Kongamek |
| Brand: | KM Your Workmate |
| Colour: | Silver |
| Material: | Stainless Steel |
| Style: | 3-Tier |
| Maximum Load: | 100kg |
| Wheel Type: | 4 Swivel Castors (2 Braked) |
| Tyre Type: | Rubber |
| Dimensions: | 400x710x805mm |



