Stock Trolley Metallic Grey 300kg Capacity (W460 x D865 x H980mm) 373227
Removing the difficulty from transportation of heavy items, this trolley is perfect for ensuring that your stock room or warehouse works as efficiently as possible. Heavy lifting can be a cause of chronic back problems and by making your transportation of
Sign in to view price and place order
- 4 125mm castors for manoeuvrability
- Capacity: 300kg
- Colour: Metallic Grey
- Dimensions: 460x865x980mm (WxDxH)
- Folding shelf allows extra storage space
- Stock trolley for easy transportation of goods
- There may be additional delivery charges for Highlands, Islands and Ireland, please call us for details
- Tubular steel design is stylish and strong
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Grey |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 865 |
| Height (mm): | 980 |
| OEM: | 373227 |
| Returns Allowed: | No |
| Wheel Diameter: | 125mm |
| Width (mm): | 460 |
| Type: | Shelf Trolleys |
| Manufacturer: | Kongamek |
| Brand: | KM Your Workmate |
| Colour: | Silver |
| Material: | Steel |
| Style: | 2-Tier |
| Maximum Load: | 300kg |
| Wheel Type: | 4 Swivel Castors |
| Tyre Type: | Rubber |
| Dimensions: | 530x870x1010mm |




