Master Lock 32mm TSA Combination Padlock Black 40054
Ideal for travel, this Master Lock Combination Padlock features a 3-digit resettable combination for enhanced security. TSA accepted for travel to the United States, the padlock has a strong 32mm wide steel shackle and robust black metal body for heavy du
Sign in to view price and place order
- 32mm padlock designed for travel
- 3-digit resettable combination lock
- Colour: Black
- Steel shackle
- TSA accepted for travel to the United States
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 660 |
| Accreditation: | SMETA |
| Colour: | Black |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 138 |
| Height (mm): | 138 |
| OEM: | 40054 |
| SMETA Registrated (Y/N): | Yes |
| Width (mm): | 84 |
| Type: | Padlocks |
| Manufacturer: | Master Lock |
| Brand: | Master Lock |
| Colour: | Black |
| Size: | 30mm |
| Lock Type: | Combination Lock |
| Shackle Diameter: | 3mm |
| Shackle Height: | 19mm |
| Shackle Width: | 13mm |
| Country of Origin: | China |


