Prestige Till Rolls 1-Ply 44mmx70mm (Pack of 20)
This pack of 20 White Cash Register Rolls from Premier Rolls is the ideal choice for keeping your cash register stocked and operating at high efficiency. Producing excellent print quality, these rolls ensure smooth, trouble-free operation when you need it
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Designed for trouble-free operation
- Dimensions: 44mm wide, 70mm diameter, 40m roll length
- Pack of 20
- Plain white paper
- Quality paper for crisp print outs
- Replacement paper roll for cash registers
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 17.4 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 380 |
| Height (mm): | 380 |
| OEM: | RE04023 |
| Roll Length (M): | 40 |
| Roll Width (mm): | 44 |
| Width (mm): | 152 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 44mm |
| Roll Size: | 44x70mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| Core Diameter: | 17.5mm |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 44x70x17.5mm |


