Prestige Thermal Roll 57mm x 25m (Pack of 20) FSC5725
These cash register rolls use high quality white paper suitable for ultra fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Complete with a warning strip when running low, each roll measur
Sign in to view price and place order
- BPA free
- Colour: White
- Core size: 12.5mm
- Dimensions: 57mm x 25m
- Efficiency boosting
- High quality white paper
- Pack of 20
- Responsibly sourced paper
- Thermal roll for cash registers and tills
- Warning strip alerts you when running low
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 650 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Core Diameter: | 12.5 |
| Country of Harvest: | Brazil |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 226 |
| Height (mm): | 226 |
| OEM: | RE03961 |
| Roll Length (M): | 25 |
| Roll Width (mm): | 57 |
| Width (mm): | 123 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Prestige |
| Roll Type: | Thermal Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57x25mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| For Use With: | Cash Register |
| Dimensions: | 57x25mm |
| Eco-Aware: | Yes |
| Environment Support: | FSC certified |




