Nescafe Gold Blend Coffee 750gm 00350
Sign in to view price and place order
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 664 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Beverage Type: | Coffee |
| Caffeinated/Decaffeinated: | Caffeinated |
| Coffee Style: | Instant Coffee |
| Coffee Type/Flavour: | Gold Blend |
| Colour: | Brown |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Decaffeinated: | No |
| Depth (mm): | 420 |
| Height (mm): | 200 |
| OEM: | 12284102 |
| Recyclable (Yes/No): | Yes |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 210 |
| Type: | Hot Drinks |
| Manufacturer: | Nestle |
| Brand: | Nescafe |
| Drink Type: | Coffee |
| Pack Size: | 750g |
| Pack Type: | Tin |
| Dimensions (WxDxH): | 108x210x193mm |
| Weight: | 1.02kg |
| Eco-Aware: | Yes |
| Recycled Product: | 100% Recyclable |
| Environment Support: | 100% sustainably sourced beans |


















