Nobo Deepclene Plus Foaming Whiteboard Cleaner 150ml 34538408
This whiteboard foaming deep cleaning renovator spray is the ideal solution for restoring and improving the whiteboard appearance where the whiteboard surface has not been maintained/ This deep cleaning spray will remove even the most stubborn ink marks a
Sign in to view price and place order
- Size 150ml
- The cleaning spray can be used on all dry wipe board surfaces
- Use as part of your monthly whiteboard maintenance routine
- Whiteboard deep cleaning renovator spray for restoring and improving the dry erase surface
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 634 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Bottle Size: | 150ml |
| Capacity - Volume (ml): | 150 |
| Country of Origin: | Germany |
| Depth (mm): | 34 |
| Height (mm): | 34 |
| Magnetic: | Yes |
| OEM: | 34538408 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Width (mm): | 52 |
| Type: | Drywipe Board Accessories |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Accessory Type: | Cleaning Spray |
| Dimensions (WxDxH): | 60x145x60mm |
| Weight: | 202g |
| Country of Origin: | Germany |





