Nobo Projection Screen Wall Mounted 2400x1813mm 1902394
The brilliant matt white surface of this screen provides a sharp, detailed image that can be easily viewed by everyone in the audience. The screen can be easily retracted into its housing to protect from damage or to store when not in use. With the option
Sign in to view price and place order
- Brilliant matt white projection screen surface for high quality colour projection
- Can be mounted to either a wall or ceiling
- Retracts into protective housing
- Screen Size: 2400x1813mm
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 491 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 125 |
| Height (mm): | 2530 |
| OEM: | 1902394 |
| Width (mm): | 1250 |
| Type: | Wall/Ceiling Mounted Screens |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Screen Size: | 2400x1813mm |
| Electric Or Manual: | Manual |
| Aspect Ratio: | 04:03 |
| Dimensions (WxDxH): | 2514x65x1890mm |
| Weight: | 8.6kg |
| Warranty: | 1 Year Guarantee |
| Country of Origin: | China |



