Nobo Glide Drywipe Marker Medium Assorted (Pack of 4) 1902096
These Nobo Glide Drywipe Marker Pens deliver clear, brightly coloured writing on flipchart easels and whiteboards. This pack of 4 Nobo Glide Drywipe Marker Pens are perfect for use on flipchart easels and whiteboards. They feature a standard (3mm) bullet
Sign in to view price and place order
- 3mm bullet tip
- Dry wipe markers that are smooth and fast drying
- Ink Colour: Assorted - Black, Red, Blue and Green
- Pack of 4
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 630 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 165 |
| Height (mm): | 180 |
| OEM: | 1902096 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Width (mm): | 165 |
| Type: | Drywipe Markers |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Colour: | Assorted Colours |
| Tip Shape: | Bullet Tip |
| Line Width: | 3mm Line |
| Writes On: | Drywipe Boards & Flipcharts |
| Ink Colour: | Black Blue Red Green |
| Dimensions (WxDxH): | 179x165x2mm |
| Weight: | 24g |
| Country of Origin: | China |





