Nobo Projection Screen Portable 1620x1220mm 1901956
This Portable projection screen ideal for mobile presenting. Simple to set up and use when a fixed screen is not available. Ultra portable in a protective lightweight aluminium case weighing 10Kg. Screen Size 1620x1220mm. Fully extended 1620x2000mm.
Sign in to view price and place order
- Brilliant matt white projection screen surface for high quality colour projection
- Portable screen
- Protective aluminum case
- Screen Size: 1620 x 1220 mm
- Weight 10Kg
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 491 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | Grey |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 130 |
| Height (mm): | 1844 |
| OEM: | 1901956 |
| Width (mm): | 1325 |
| Type: | Portable Screens |
| Manufacturer: | ACCO Brands |
| Brand: | Nobo |
| Screen Size: | 1620x1220mm |
| Aspect Ratio: | 04:03 |
| Dimensions (WxDxH): | 1745x130x160mm |
| Weight: | 11.04kg |
| Warranty: | 1 Year Guarantee |
| Country of Origin: | China |


