First Desk Mounted Screen 1600x25x400mm Special Black
Create a personalised desk space with the First range of desk screens. Ideal for adding privacy to your workstation, or accessorising using a toolrail and a range of fitments. Completed with a high-quality charcoal finish, this desk mounted screen comes s
Sign in to view price and place order
- Colour: Charcoal
- Desk clamps included
- Desk Mounted Screen
- Dimensions: W1600 x H400mm
- Ideal for adding privacy to or accessorising your desk space
- There may be additional delivery charges for Highlands, Islands and Ireland, please call us for details
| Product Information | Details |
|---|---|
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Assembly Time (mins): | 5 |
| Country of Origin: | Thailand |
| Depth (mm): | 25 |
| Fire Retardant: | Low |
| Height (mm): | 45 |
| Material: | Fabric |
| OEM: | KF74841 |
| Returns Allowed: | No |
| Self Assembly: | Yes |
| Shape: | Rectangular |
| Weight Capacity: | 5 |
| Width (mm): | 420 |
| Type: | Desk Mounted Screens |
| Brand: | First |
| Colour: | Charcoal |
| Size: | 1600mm |
| For Use With: | 1600mm Desks |
| Height: | 400mm |
| Screen Colour: | Charcoal |
| Width: | 1600mm |
| Dimensions: | 1600x400mm |




