Q-Connect Calculator Roll 57x57mm (Pack of 20)
This roll of calculator paper has been specifically designed to work in conjunction with a range of calculators. Boasting a simple, easy to fit system and paper of a high quality, these rolls will enable you to keep printing receipts or general calculatio
Sign in to view price and place order
- Allows you to print calculations with ease
- BPA free
- Bright white, wood free paper
- Colour: White
- Dimensions: 57mmx57mm
- Pack of 20 rolls
- Paper roll for your calculator
- Perfect for a range of calculations
- Roll-end warning
- Single ply paper
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 584 |
| Accreditation: | FSC/ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Harvest: | Various |
| Country of Origin: | Netherlands |
| Depth (mm): | 295 |
| Electrical Product (Y/N): | Yes |
| FSC (Y/N): | Yes |
| Height (mm): | 295 |
| OEM: | KF50200 |
| Width (mm): | 123 |
| Type: | Tally Rolls & Receipts |
| Brand: | Q-Connect |
| Colour: | White |
| Roll Type: | Paper Rolls |
| Roll Width: | 57mm |
| Roll Size: | 57x57mm |
| Part: | 1-Ply Rolls |
| For Use With: | Calculators |
| Dimensions: | 57x57mm |




