Q-Connect 11x9.5 Inches 3-Part NCR Plain Listing Paper (Pack of 700) C3NPP
For smooth operation, Q-Connect White Listing Paper is wood-free to eliminate dust particles that can clog up your printer. Designed to flow easily through your printer and stack neatly for storage. Each page comes in three parts - a plain white original
Sign in to view price and place order
- 3 part: plain white NCR paper for instant copies
- Dimensions: 11 x 9.5 inch (279 x 241mm)
- Flows easily and stacks neatly
- Lightweight 60gsm paper
- Long cut perforated margins to remove sprocket holes
- Pack of 700
- Plain white continuous listing paper
- Wood-free: no dust or wood particles to clog up printer
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 368 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Biodegradable: | Yes |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 302 |
| Height (mm): | 302 |
| Item Gauge (gsm): | 60 |
| OEM: | KF50059 |
| Paper Finish: | Plain |
| Paper Size: | 11x9.5in |
| Paper Type: | Listing Paper |
| Perforated: | Yes |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 260 |
| Type: | Listing Paper |
| Brand: | Q-Connect |
| Paper Colour: | White |
| Size: | 11x241mm |
| Form: | 3-Part |
| Grammage: | 60gsm |
| Plain Or Ruled: | Plain |
| For Dot Matrix Printers: | Yes |
| NCR: | Yes |
| Dimensions: | 11x241mm |
| Warranty: | 1 Year Warranty |







