Q-Connect 11x14.5 Inches 1-Part 60gsm Plain Listing Paper (Pack of 2000) J16P
The light 60gsm weight of Q-Connect White Listing Paper provides smooth operation through your printer for printouts that stack neatly. Made using wood-free paper, eliminating dust particles that clog up mechanisms and slow down printing. Quality perforat
Sign in to view price and place order
- 11 inch by 14.5 inch (279 x 370mm) format
- Flows easily and stacks neatly
- Imperforated sprocket margins
- Pack of 2000
- Plain white continuous listing paper
- Wood-free: no dust or wood particles to clog up printer
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 368 |
| Accreditation: | ISO 14001 |
| Colour: | White |
| Country of Origin: | United Kingdom |
| Depth (mm): | 170 |
| Height (mm): | 170 |
| Item Gauge (gsm): | 60 |
| OEM: | KF50037 |
| Paper Finish: | Plain |
| Paper Size: | 11x14.5in |
| Paper Type: | Listing Paper |
| Perforated: | Yes |
| Returns Allowed: | No |
| Width (mm): | 310 |
| Type: | Listing Paper |
| Brand: | Q-Connect |
| Paper Colour: | White |
| Size: | 11x370mm |
| Form: | 1-Part |
| Grammage: | 60gsm |
| Plain Or Ruled: | Plain |
| For Dot Matrix Printers: | Yes |
| Dimensions: | 11x370mm |







