Q-Connect 9V High Performance Alkaline Battery
Q-Connect 9V Batteries are the ideal power source for your home or office. Suitable for general use, they offer great execution for all your electronic items. These super alkaline batteries offer high performance and contain no added mercury.
Sign in to view price and place order
- 9V of power
- Alkaline batteries
- Economical choice
- High performance
- No added mercury
- Suitable for general use
| Product Information | Details |
|---|---|
| 2024 UK catalogue page no: | 500 |
| Battery Size: | 9V |
| Battery Type: | Alkaline |
| Country of Origin: | China |
| Depth (mm): | 477 |
| Height (mm): | 120 |
| OEM: | KF00492 |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet: | Yes |
| Width (mm): | 85 |
| Type: | Disposable Batteries |
| Brand: | Q-Connect |
| Size: | 9V |
| Battery Type: | Alkaline |
| Size Code: | 9V |




